| Daddyy a întrebat:

Salut happy Cum să imi reinstalez windows-u? Am windows 7, si nu am cd si vreau sa imi pastrez folderele (poze,muzica, video) Fundaa

4 răspunsuri:
| soloangel01 a răspuns:

Daca reinstalezi windows-ul se sterg toate filele(poze, muzica, salvari de jocuri)care le ai in partitia cu windows-u.Le poti pastra daca le copii din my documents intr-o partitie din hard(daca e salvare de joc o copii in hard si dupa ce reinstalezi windows-ul mai faci o salvare in joc sa iti apara folderul cu numele jocului in my documents si copii salvarea ta langa cealalta).

| Sorinutsu a răspuns:

Salut, vad doar raspunsuri amatoare, in primul rand sunt mai multe metode de a baga un windows, metoda 1), cu cd, metoda 2) prin stick si metoda 3) direct de pe hard, si pozele care le ai le poti salva ulterior pe stick sau cd, insa strici cd aiurea, sau daca ai 2 partitii lasi pozele in dD si in C bagi windows, daca nu stii cum il bagi te ajut si aici, bagi cd sau stick, alegi variant care vrei s-o instalezi, 64 bit inseamna ca merge pe laptop/pc ce depaseste 3 gb ram, iar 32/86 bit, pana in 3 gb ram, majoritatea programelor ruleaza pe 32, bun, dupa ce ai ales ce vrei sa instalezi, faci partitiile pe hard, dupa care instalezi windows-u in una din ele, iti apare dupa expand files, si sa bagi username adica numele tau sau ce nume vrei sa dai la pc, dupa esti in windos, 7 are majoritatea driverelor instalate dar nu au update, ceea ce trebuie sa actualizezi tu si cam asta e, sper ca te-am ajutat, o seara placuta

| AdyRo98 a răspuns:

Din cate stiu nu merge sa instalezi un windows peste alt windows.

| AlexanderClaw a răspuns:

In primul rand, ai nevoie de un CD (albeit DVD) cu Windows 7.
Poti sa reinstalezi Windows-ul fara a sterge folderele cat timp le ai pe alte partitii. Cand instalezi Windows-ul, va trebui formatata (stersa complet) partitia cu Windows-ul initial, dar celelalte pot ramane intacte.