| Drxx_Mihai_1990 a întrebat:

Salut.
Cum se face un cont de adsense pentru generarea de bani pentru Youtube?
Ca sa fac cont trebuie sa ma duc la o banca sau se poate face si de acasa?

7 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Update: mai nou, pentru a primi acei 10 centi de la reclamele Youtube e nevoie sa ai 4000 de ore vizionate in ultimul an si 1000 de abonati

| Drxx_Mihai_1990 explică (pentru PainTech):

Am 12.890 de viziualizari

| PainTech a răspuns (pentru Drxx_Mihai_1990):

Nu vizionari. Ore vizionate.

| PainTech a răspuns (pentru Drxx_Mihai_1990):

Si eu am 65.000 de vizionari, dar nici jumatate din orele necesare.

| Drxx_Mihai_1990 explică (pentru PainTech):

Ca sa fac cont adsense trebuie sa ma duc mai intai la o banca sa mi fac card paypal?

| PainTech a răspuns (pentru Drxx_Mihai_1990):

Aproximativ. Te duci la banca si faci un cont bancar normal (euro sau dolari ar fi recomandat ), apoi, DACA doresti, il legi la un cont virtual paypal, dar nu este absolut necesar.

"În funcție de adresa dvs. de plată, puteți avea la dispoziție următoarele opțiuni de plată: cecuri, transfer electronic de fonduri (TEF) - Paypoint, TEF prin SEPA (zona unică de plăți în euro), transfer bancar și Western Union Quick Cash."

*Pentru orice metoda trebuie sa ai peste 18 ani, daca te intereseaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci cererea online.
Ei îți trimit acasă un plic cu un cod (ca un PIN).
Introduci codul la ei pe site și ți-ai activat contul 100%.
Iei de acolo ce coduri ai chef și le lipești cu copy/paste pe paginile din site-urile tale.
Când cineva dă click pe ele (nu tu, desigur), primești 50% din cât licitează proprietarul reclamei. Dacă plătește 10 cenți la click, vei lua 5 cenți.
Sfat: daca ai site-uri de limba română, nu-ți mai pierde timpul. Se plătește foarte prost pe zi (1 cent, poate 2).
Adsense nu mai este ce a fost cândva. Au devenit lacomi.