| anonim_4396 a întrebat:

Salut,daca imi fac card bancar pentru copii/scolari de la bcr (am 16 ani) o sa il pot atasa contului de Google Adsense pentru generarea de bani pe youtube? sau trebuie sa am 18 ani?

2 răspunsuri:
| VladyXR a răspuns:

Chiar daca ai 14 ani, toti poti.

| ChiarEu2 a răspuns:

Poti intra in parteneriat cu Google prin AdSense doar daca ai 18 ani! Cont in banca mi se pare ca poate face oricine.
Iti zic sincer ca nu castigi nimic prin AdSense ca acum cativa ani deoarece acum toti folosesc AdBlock si nu le mai apar reclamele. Oricum, Google ie mare parte din bani, asa ca pe fiecare luna s-ar putea sa iesi in minus ca exista comisionul + alte taxe ale bancii (spre ex. intretinere card etc.). Sper ca m-am facut inteles. Bafta!