| miacska13 a întrebat:

Salut big grin! Uneori ecranul laptopului meu are niste dungi in diverse culori si mai des si alb sad,nu stiu ce este cu el dar, daca il palmuiesc foooarte incet pe spatele ecranului merge, sau cand apas butoanele qw deodata, tipul laptopului este: Packar bell Dot s. Ma puteti ajuta?! Dau funda big grin!

Răspuns Câştigător
| Scintilla a răspuns:

Salut,cel mai bine decat sa iti bagi tu mainile si sa patesti mai rau, te sfatuiesc sa te duci la un service de electronice, de exemplu la mine in oras, constatarea unei probleme costa doar 10-15 lei, nu cred ca este o asa mare paguba in buget si macar vei sti mai exact ce este, aici lumea isi poate da doar cu parerea insa nimeni nu are laptopul tau in fata sa stie mai exact care este si din aceasta cauza poti cauza probleme si mai mari.

| miacska13 explică (pentru Scintilla):

Si in ce oras este magazinul tau?

| Scintilla a răspuns (pentru miacska13):

Eu sunt din Galati si magazinul la care ma refer se numeste Neosoft.

4 răspunsuri:
| Mihai1810 a răspuns:

Este ori de la placa video ori de la conecteaza laptopul la un monitor extern iar daca dungile nu mai apar inseamna ca este de la monitorul laptopului iar daca apar in continuare inseamna ca este de la placa video

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca o vreme sa nu mai tii telefonul langa el, sa vedem daca mai face asa.Telefonul sau alt aparat electronic.