| Th3Li0N a întrebat:

Salut.Daca am 1, 5gb ram ddr2 de 533 mhz e vreo problema daca adaug inca o placuta de 1gb cu 800mhz? Explicati-mi.

Răspuns Câştigător
| xJuliusx a răspuns:

Trebuie sa vezi cat ram duce placa de baza. Daca suporta 2Gb poti sa-i pui 3Gb, dar ea nu va recunoaste decat 2 cat suporta ea. Daca cea de (1Gb cu 800Mhz) o pui langa cea de (1, 5Gb de 533Mhz) va lucra la frecventa de 533Mhz. Deci vei avea 2, 5Gb RAM care va lucra la frecventa de 533Mhz. Alta problema nu ar fi.

| Th3Li0N explică (pentru xJuliusx):

LUX.In sfarsit unu care zice concret

5 răspunsuri:
| Diavolcata a răspuns:

Sa fie tot ddr si nu stiu de ce vrei asa mare happy Ai 5gb iti ajung.Nu e nici o problema.Dar sa fie DDR. Funda?

| Th3Li0N explică (pentru Diavolcata):

Am 1,5gb nu 5gb daca as avea 5gb as fi foarte foarte foarte multumit

| Diavolcata a răspuns (pentru Th3Li0N):

E bine atunci happy Nu are nimic. Succes! Funda?

| hainagiu0000 a răspuns:

Pai trebuie sa te uiti, cat GB ram suporta PC tau, ce marci suporta, si vezi sa fie tot DDR2 daca ai tot ce am spus mai sus este bine!