| Frank51 a întrebat:

Salut, daca am memorie RAM de tip DDR2 pot sa pun placa video de tip DDR3 sau DDR4?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Doar cu ciocanul! Nu sunt compatibile şi nici din greşeală nu se poate datorită cheiţei : http://www.google.ro/......tp?/search

7 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Poti pune memorii DDR3 doar daca ai placa de baza care are 2 sloturi ddr2 si doua ddr3.Gasesti in manualul placii.In General daca ai sloturile identice nu poti monta.

P.S: Nu exista DDR4.

| user5493 a răspuns:

Nu se poate.

| marian951 a răspuns:

Nu

| WH a răspuns:

Placa de baza suporta doar DDR2. Deci nu

| georgian24 a răspuns:

Merge mah moshule. asa am facut si eu si nu am nici o problema

| Vlad_Toader_1995 a răspuns:

Nu il asculta pe acesta poti pune numai sa vezi daca ai pe placa de baza entry pentru placa respectiva, mai repet odata DDR de la rami nu are ABSOLUT nici o legutra cu DDR de la placa video, DDR este doar forma intrarii de pe componenta pe placa de baza

| Shi_Atat_Petrisor_1999 a răspuns:

Categoric nu deoarece placa ta de baza este DRR2 poti pune doar pise DRR2.