| SSaleu20 a întrebat:

Salut, daca am o eroare si ecranul pc ului devine negru (odata la o perioada mai mare de timp, dupa 20/30 de minute de jucat cs go de ex, iar ca sa reapara imaginea pc un necesita restart) cum pot vedea ce eroare a avut? Stiu ca am vazut la un moment dat ceva la un prieten, dar nu pot sa imi aduc aminte, era un program chiar din windows care iti arata ce eroare a fost inregistrata, multumesc.

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Eorarea e ca se incinge prea tare si trebuie curatat de praf.

| NLS a răspuns:

Daca apare dupa un timp mai lung de folosire a unui program/joc, e vorba despre suprasolicitarea procesorului sau/si a placii video.

Ca sa nu se arda, BIOS-ul opreste niste procese, si forteaza inchiderea automata a sistemului.

Ce specificatii are PC-ul? (CPU, GPU, RAM)