| DJ97 a întrebat:

va rog mult ajutati-ma, am nevoie de raspuns cat mai repede! Deci: I-am dat sa se instaleze la jocul Test Drive Unlimited 2, a inceput sa se incarce fara nicio problema, si am zis, hai sa ma mai joc ceva ca sa nu stau degeaba, si am inceput sa joc un joc in timp ce se instala celalalt, m-am jucat o perioada de timp si apoi dintr-o data, brusc, calculatorul s-a inchis (brusc sa facut ecranul negru, fara windows is shuting down, fara nimic), apoi l-am deshis din nou, si imi apareau mai multe lucruri: Safe Mode, Start Windows Normally, si inca una dar nu mai stiu care. I-am dat Start Windows Normally si mi-a aparut scris jos Microsoft, si a inceput sa se incarce, asa cum e normal, dat a stat vreo 5 minute ( de obicei nu statea asa de mult) si apoi brusc si-a dat restart, si apoi iarasi a luat-o de la capat cu windows start normally si toate cele.a facut asa de vreo 4 ori si tot isi dadea restart sad va rog mult ajutati-ma, nu stiu ce sa fac, ma ajuta safe modul cu ceva ca nu l-am incercat? Sau cum pot rezolva problema? Va rog mult sa ma ajutati? Inca ceva: am un procesor Intel Quad Core care rula fara probleme. Multumesc anticipat TPU!

2 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Incearca sa il pornesti in safe mode si vezi daca iti merge!
Daca te-ai jucat, si ai instalat un joc in acelasi timp e posibil sa fi supra-incalzit pc-ul si sa iti fi cedat coolerul
*asta nu e niciodata bine *
Vezi mai intai daca merge sa intri cu safe mode...e posibil sa iti fi fost afectat hardul, si trebuie sa reinstalezi windowsul

| IssaFk a răspuns:

Pai asa mi s-a intamplat si mie de la jocu asta si din cauza asta trebuia sal schimb sursa de la pc ca s-a stricat