| franciscintaiul a întrebat:

Salut, dacă două persoane care vorbesc pe Facebook șterg conversațiile, cat timp va mai tine Facebook acele conversații în baza lui de date?

Mai pot fi recuperate în vreun fel conversațiile după ce au fost șterse de pe ambele conturi?
Mulțumesc.

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Tine de politica Facebook cat timp tin mesaje sterse aparent de pe doua conturi diferite de catre persoanele care au avut o conversatie. Nu am idee daca le sterg imediat definitiv sau au o politica de le retin un anumit numar de ani pana la stergerea definitiva.
Cert este ca acele mesage sterse nu ti se pun tie la dispozitie ci in cazuri rare doar autoritatilor, banuiala fiind ca doar celor din SUA nu si RO.
Daca o sa citetsi cartea lui Julian Assange o sa afli mai multe despre aceste retele gigant de socializare care sunt toate sub papucul unor Guverne si ce golanii se fac prin ele si faptul ca internetul este spionat de multe si multe institutii si nu numai.
Cert este ca toti ne dam prea usor datele si viata personala unor persoane necunoscute, fie ca acele "necunoscute" se numesc FB, Meta, google, Youtube etc

| Violleta2022 a răspuns:

Eu am gasit in arhiva FB-ului mesaje de acum 10 ani, cu prietenii...

Dar daca conturile au fost sterse, este imposibil sa mai recuperezi ceva!

| carevaescu a răspuns:

Nimeni nu știe cât de mult tine FB mesajele. Dar îți pot spune că dacă ai șters o conversație, dar cealaltă persoană nu, atunci mesajele vor rămâne in sistem, si vizibile acelei persoane.

Dacă au fost sterse de pe ambele conturi, nu mai pot fi recuperate.

| ViseTriste16 a răspuns:

Dacă intri pe google și cauți pașii de downloadare îți vei putea găsi și mesaje vechi de 8-9 ani. Eu cel puțin am găsit multe happy Succes