| BiancaDRox a întrebat:

Am un telefon nu tocmai pe gustul meu, iar de ceva timp nu am memorie pentru mai nimic, nici pentru mesaje. Am aplicatii pe el dar cele care consuma mai mult sunt Facebook-ul si Messengerul. Le-am stocat pe card dar tot nu am memorie suficienta pe telefon deoarece datele de la ambele se stocheaza acolo. Ma intrebam daca prin stergerea acelor date imi voi putea elibera ceva spatiu in telefon. Daca da, acele date sterse imi vor afecta cumva contul de Facebook sau conversatiile?

Răspuns Câştigător
| laury24 a răspuns:

Deci dacă ștergi datele, ele se vor reface cand tu intri in aplicație, deci tot mu ai facut nimic. Sfatul meu e sa mai ștergi din mesaje sau poze(mai ales video-uri)

3 răspunsuri:
| PasareaCantatoare123 a răspuns:

Si mie mi s a intamplat la fel. Trebuie sa stergi aplicatiile si sa le instalezi pe laptop sau tableta(ceva cu spatiu mult mai mult).Iar pozele, melodiile si ce mai ai trebuie sa le descarci pe un CD

| PasareaCantatoare123 a răspuns:

Nu are cu ce sa le afecteze. Daca mai sti datele de contact de la ele nu se intampla nimic.

| CrainiciucAdelina2000 a răspuns:

Dragă nici eu nu am un telefon fain si am patit la fel daca ai telefon de la Orange sterge cateva aplicati de Orange de exemplu filme Orange daca nai asteapta cu trecerea timpului