| Liviu_8487 a întrebat:

Salut
Daca este cineva cunoscator in acest domeniu am si eu nevoie de o parere.monitorul meu a inceput de vreo 2 saptamani sa se aprinda si sa se stinga.la inceput mi se intampla odata la 3-4 zile, il inchideam, ii dadeam drumul din nou si mergea bine.de 2 zile insa a luat-o razna, se stinge se aprinde, ma mai lasa 30 minute, iar incepe.sa ve explic in ce sens se stinge, se aprinde:cand ii dau drumul merge bine, apoi se stinge led-ul verde, se aprinde singur la loc fara sa imi apara nici un mesaj pe monitor.alta chestie e ca si atunci cand e aprins nu il mai pot inchide din buton(nu mai raspunde la comanda) si atunci cand se inchide daca tin apasat pe orice alt buton(ex:auto, ok) mai mult timp imi apare imaginea, dar daca iau degetul de pe el se stinge la loc.am cautat pe net am incercat orice.am schimbat cablul de acumulare, tot la fel face, cablul care leaga monitorul de placa video nu am avut cu ce sa o schimb(un prieten la care as putea incerca monitorul e plecat la tara momentan). am curatat placa video. ce este ciudat e ca si dupa ce inchid pc, se inchide si se deschide monitorul, iar atunci cand se deschide imi scrie"no video input" daca se pricepe cineva va rog sa imi dati un sfat. oricum eu personal cred ca e de la monitor, o sa il duc la un service, dar daca vad ca, costa mai mult de 2 milioane sa il repar mai bine imi cumpar unul nou.
Astept sfaturi

Răspuns Câştigător
| TRN a răspuns:

Nu-l repara in primul rand ia mai mult decat unu nou.o fi vechi monitoru... daca il ai mai bine de 5 ani s-a dus... pune pe cineva sau deschidel tu si curatal poate are praf in el.

| Drx_Iulica_1998 a răspuns (pentru TRN):

Chiar crezi ca e de la praf ca si al meu tot asa face si il am de 1-2 ani

2 răspunsuri:
| Liviu_8487 explică:

Are 4 ani de zile