| MisterIcs a întrebat:

Daca eu la tableta am incarcator de 5 V si incerc sa o incarc cu incarcator de telefon e normal sa nu se incarce? Tableta e Allview alldro speed 3g.

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Da este posibl deoarece difră intensitatea curentului ce să măsoară în Amperi şi submultilii acestuia miliamperi de exemplu. Dacă vrei să obţii o încărcare normală atunci adaptorul trebuie să aibă o intensitate similară cu cea a bateriei sau amperaj ce ar trebui să scrie ori pe încărcător ori pe tabletă sau în cartea tehnică. Succes

5 răspunsuri:
| SuicideSilence a răspuns:

Da. este normal deoarece intensitatea curentului pe care il poate scoate un incarcator de telefon este mult prea mica.
din cate vad aceasta tableta are o baterie de 3100mAh iar un incarcator de tel nu depaseste 500mA.

| ombladon a răspuns (pentru SuicideSilence):

Pentu o bateie de 3000mAh este necesar un curent de incarcare de 300mAh

| SuicideSilence a răspuns (pentru ombladon):

laughing)))))) ok ok. cum spui tu

| ombladon a răspuns (pentru SuicideSilence):

Orice acumulator se incarca cu a zecea parte din capacitatea lui geniule

| dukuletzu a răspuns:

Da e normal pentru ca incarcatrul de tel are maxim 4V