| T0X1kSkuLL a întrebat:

Daca imi cumpar un calculator si il pornesc pentru prima oara pot sa ma joc imediat? Ca am auzit ca prima oara trebuie sa ii setez ceva dint Bios si sa ii schimb Windowsul. Deci ce trebuei sa setez in bios sau trebuie sa setez neaparat ceva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa setezi? Instalezi windows-ul daca nu e deja instalat si gata, poti face ce doresti, inclusiv sa te joci.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca este cu sistem de operare Linux sau FreeDos trebuie sa-i instalezi Windowsul stergand tot HDD-ul. Uite aici un tutorial: http://pe-intelesul-tuturor.blogspot.com/......-zero.html
Daca are instalat Windows nu trebuie sa faci nimic de cat sa pui programele si jocurile preferate.

| DjSheepyOfficial a răspuns:

Nu trebuie setat nimic daca nu are sistem de operare instalat trebuie instalat si atat nu e nevoie de nici o setare

| helpfriends a răspuns:

Salut!
Daca ti'ai achizitionat un nou Computer, tot ce trebuie sa faci este sa il l-asi aproximativ 2-3 ore nepornit pana se acomodeaza cu temperatura camerei.

| GameMasterDark a răspuns:

Doar daca are un sistem de operare instalat (windows), si are driverele placii de retea, video..etc