| anonim11xx a întrebat:

Salut.Dacă îmi schimb parola pe yahoo mail, deconecteaza alte dispozitive sau alte PC-uri la care aș fi conectat? Problema mea e că mi-a fost spart mail-ul și mi.am schimbat parola și sper sa mă fi deconectat...

3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Nu e bine! Uite cum se procedeaza,de exemplu: Daca intri pe Facebookul tau de pe laptop introduci e-mailul si parola si intri imediat si esti conectat la Facebook,dar nu poti folosi Facebokul de pe un smartphone sau de pe tableta, atat timp cand esti conectat pe Facebook de pe laptopul tau! daca deconectezi contul tau de Facebook de pe laptopul tau si il inchizi, atunci poti folosi Facebookul tau de pe smartphone sau de pe tableta conectand contul introducand e-mailul si parola ta si vei putea intra mai usor imediat, dar cand intri dintr-o data pe Facebookul de pe laptopul tau, odata introdusa emailul si parola ta corecta nu mai intri pentru ca esti conectat intr-un cont deschis de Facebook de pe smartphoneul tau sau de pe tableta! Ai inteles procedura? Uite asa am patit si eu asa, pana la urma am priceput ce s-a intamplat!

| WolffBoy a răspuns:

Daca acea persoana este conectat la acel mai si tu ai schimbat parola cand acea persoana o sa doreasca sa intre iar pe email (sa spunem ca foloseste o apicatie pe telefon pentru a tine email-ul conenctat mereu) sincronizarea nu va mai functiona, si da el este posibil sa mai fie conectat dar nu mai poata sa faca nimic deoarece o sa aiba nevoie de noua parola ca sa foloseasca acel email, daca e de pe browser nu iti face griji deoarece yahoo cere de fiecare data parola pentru a te conecta la mail.

| eduardocarabinierul a răspuns:

Da, se deconecteaza