| Ganja1st a întrebat:

Daca mi-am luat o unitate noua cu garantie pe 2 ani si vreau sa-mi iau alta placa video mai buna pierd garantia?

Răspuns Câştigător
| FankyGen a răspuns:

Nu pierzi dar trebuie sa mergi la un service calculatoare cel care ati reprezinta garantia!

3 răspunsuri:
| quartz1999 a răspuns:

In acestia 2 ani nu ai voie sa deschizi carcasa de la unitate. Daca vezi ca suruburile nu sunt ''sigilate'' sau nu sunt prinse la maxim poti sa o schimbi linistit. Funda?

| Gangsta a răspuns:

Nu o pierzi, dar in cazul in care se intampla ceva cu unitatea, cel mai indicat este sa pui vechea placa video inapoi

| Crystyany90 a răspuns:

Nu pierzi garantia atata timp cat cumperi alta placa video de unde ai luat unitatea si bine inteles sa o monteze tot ei.