| baiatuucupizzza a întrebat:

Vreau sa imi iau un pc de la altex si nu are placa video buna fiind integrata si el fiind in garantie vreau sa ii pun una dedicata. Pierd garantia daca o montez?

6 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Pierzi garantia daca desfaci carcasa indiferent de motiv.
Sfatul meu e sa iei ceva ce te satisface ca si configuratie pe durata garantiei (2-3 ani).
O alta varianta este sa faci un PC din componente, primesti garantia pentru fiecare cocmponenta in parte si poti sa'l montezi si sa'l demontezi cat vrei.
Bafta

| ROB3RT89 a răspuns:

Da,pentru ca umbli in unitate! Poti sa apelezi la ei pentru orice serviciu de depanare! Acum sa-ti dau un sfat.Cel mai bine e sa-ti cumperi fiecare pisa in parte, e si mai bine si te duce si mai ieftin.Acum e decizia ta, faci ce vrei! Dar daca optezi pentru gaming, e mai bine cum zic eu!

| baiatuucupizzza explică (pentru ROB3RT89):

Nu neaparat pentru gaming dar are acel pc(care il vreau eu) placa video integrata Intel hd graphic(fiind varza) vreau sa iau alta mai incolo de 1 gb.Si nu prea ai ce face cu cea integrata cred ca nici un joc nu iti merge pe ea...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cum ai garantia. daca o ai pe componenete nu, daca e pe intreg sistemul pierzi garantia

| GregHouse a răspuns:

Da, unitatea are un sigiliu pe care trebuie sa-l rupi ca sa poti monta placa.

| SoRyn_Savastre_1993 a răspuns:

Da