| Sorinlelele a întrebat:

Se poate sa amplasez niște senzori de mișcare, cu fir sau cel mai bine wireless, pe care sa ii conecteza un PC și sa fiu avertizat când a trecut cineva pe acolo? Mulțumesc!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Un sistem de camere, cu un soft adecvat.
Prin internet le poti vedea din orice parte a lumii si te poate avertiza + poate inregistra la orice miscare.
La nevoie, se poate trimite alarmare si la o firma de paza.

| mihai69 a răspuns:

Poți pune chiar și camere care filmează sau fac poze când simt mișcare, și totodată emit și o alarmă sau primești un mail de la ele. Pe PC, telefon sau tabletă, oriunde.

| PainTech a răspuns:

Cel mai bine ar fi un sistem de securitate specializat cu camere de supraveghere.

O alta metoda ar fi folosirea unei camere web ca si camera de securitate.

Cu senzorii cred ca te complici. Nu am vazut pe nimeni care sa vanda asa ceva si e posibil sa iti programezi singur soft-ul daca mergi pe varianta asta...