| anonim_4396 a întrebat:

Salut daca stai foarte mult pe pc incepe sa mearga mai greu? Adica am lasat intr-o zi pc-ul deschis vreo 12 ore si dupa jocurile au inceput sa mearga mai in lag e normal?

2 răspunsuri:
| gmxmail a răspuns:

Normal, se incalzeste procesorul, placa video, depinde daca ai o sursa de generatie nou trece pe low performance la atatea ore.

| MarianVio a răspuns:

Salut! Daca ai un sistem de racire stock, in cele mai multe cazuri acestea nu sunt bune si aduc componentele pc-ului tau la o temperatura exagerata, de aici deduci ca temperatura mare = performanta mica. Iti recomand schimbarea sistemului de racire, macar la procesor ca asta este cel mai important.
Bafta!