| JusticeForCraiova a întrebat:

Dau funda

Recomandati-mi si mie o carcasa pentru pc mare si spatioasa sa bag in ea la greu. Vreau sa fie cu maxim 2 3 4 ventilatoare chiar daca nu vin la pachet. Vreau de la pc garage magic computer si eMAG in restul siturilor nu am incredere.

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Ti-am recomandat si eu mai sus ceva, te-ai uitat la ele, ti-a recomandat si lupulsinguratic un segotep raynor..., pe care il am si eu, foarte spatioasa si arata foarte bine

17 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă era să îți recomand ceva de la furnizorul meu aveam ceva cum trebuie.E-mag nu ti-l recomand.Au produse de proastă calitate și la prețuri foarte mari;
Am găsit așa ceva:
http://www.pcgarage.ro/carcase/segotep/raynor-tower-g1r-red/
http://www.magiccomputers.ro/carcase/carcasa-nox-zen-p-21349.html
Succees

| JusticeForCraiova explică (pentru DeyCj):

Aia cu un milion jum are tabla proasta o au la expozitie in eMAG Craiova si e foarte slaba

| JusticeForCraiova explică (pentru Me2):

Am vazut e super carcasa

| Me2 a răspuns (pentru JusticeForCraiova):

Ti-am recomandat si eu mai sus ceva, te-ai uitat la ele, ti-a recomandat si lupulsinguratic un segotep raynor..., pe care il am si eu, foarte spatioasa si arata foarte bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa bagi in ea la greu... manele, cartofi?

| JusticeForCraiova explică (pentru anonim_4396):

Tu esti prost sa mor eu sa bag piese copil prost

| DeyCj a răspuns (pentru JusticeForCraiova):

laughing))))

| Me2 a răspuns:

Eu iti recomand in 250 lei, una din astea 2
Una mai, "extraterestra", accepta 12 ventilatoare, am vazut-o si in realitate, e super ok,
http://www.pcgarage.ro/carcase/aerocool/strike-x-one/
Aceasta este mare si spatioasa, ventilata, arata si bine
http://www.pcgarage.ro/carcase/segotep/raynor-tower-g1r-red/
Iar asta e putin mai simpla, e ok
http://www.pcgarage.ro/carcase/thermaltake/commander-gs-iii/

Alegi din care iti place, eu am segotep raynor (a-2a si sunt foarte multumit, este spatioasa, si aerista)

| Me2 a răspuns:

Vad ca ai mai multe intrebari pe aici, vrei sa cumperi un pc nou nu?
Ce buget ai?
La ce rezolutie joci?
Ai nevoie de periferice?
Vrei sa fie silentios?
Ai nevoie si de monitor?

| JusticeForCraiova explică (pentru Me2):

Buget maxim 30milioane am facut un wishlist pe eMAG perfect numai ca au scos procesoru AMD pheneom dar o sal bage inapoi nu cred cal ma aveau pe stoc.

Nu stiu sigur ce cooler sa aleg la placa video si procesor cele din cutii nu mi se par foarte bine si mie tare frica ca o sa mi se faca sistemu praf am urmarit 1 tutorial de la pcgarage despre coolere si importanta lor si spune ca neaparat trebuie sa cumpar un cooler aftermarket au si teste facute pe cele din cutii
http://www.youtube.com/watch?v=awdr-p7Qki8

Uite wishlistu meu : http://www.emag.ro/wishlist/2512727806

pe ssd vreau sa pun sistemu de operare si programele de la pc si pe hard disk jocuri filme melodii etc...

Sistemu este special in gaming

| Me2 a răspuns (pentru JusticeForCraiova):

Uite recomandarea mea in 3000 ron, e pacat sa bagi amd phenom x4 in acel buget
i5 ivy bridge, peste acel phenom x4 cu muuuuult,este mai rece, consuma mai putin, coolerul stock nu este avion cu reactie (la Intel nu ai nevoie de cooler aftermarket daca nu faci oc, iar la procesorul asta nu ai nevoie de oc, si nici nu poti face)
Placa de baza dotata cu sata 3 si usb 3.0
8 gb ram geil cu radiator
hdd 500gb rapid
SSD de 120 gb nu de 60, ai mai mult spatiu si viteza impresionanta
Placa video peste acel gtx 650 (care chiar nu merita banii, este egal cu 7750)
O sursa de calitate, va tine bine sistemul
Carcasa aia faina :)), cu 2 ventilatoare incluse
si dvd rw
La placa video nu ai nevoie de cooler aftermarket, coolerul de pe ea este silentios si placa nu trece de 50C in gaming, este rece pentru o placa video, imi amintesc vechiile 9800gtx care treceau binisor de 80C, eu am 4850 si vreau sa trec la un 7850/gtx660, sta in 65-76 C cand ma joc
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/624732/
Este mult mai bun decat al tau, procu este mult sub i5, ai o placa de baza exagerat de scumpa, carcasa nu-si merita banii (am vazut din comentarii ca are o tabla ca de conserva), placa video e mult mai slaba de cat hd 7770
Poti sa-l comanzi fara sa mai stai pe ganduri, si iti mai spun inca o data, coolerul stock de pe i5 este foarte bun, nu este galagios ca la amd, etc etc

| JusticeForCraiova explică (pentru Me2):

Cu procesorul carcasa ai dreptate... dar placa nVIDIA gtx 650 e mult mai buna uitate la frecventa si tot ce vrei pot sa aleg si 1 de 1gb la 520lei...

Mersi ca ai pierdut timp pentru mine cu acel wishlister. raman dator

| JusticeForCraiova explică (pentru Me2):

Placa de baza mi se pare slabuta sa tina un asemenea procesor cum e i5

| Me2 a răspuns (pentru JusticeForCraiova):

Nu e slabuta deloc, de fapt e conceputa pentru i3/i5/i7,nu are rost sa pui o placa de baza de 4-500 ron cum ai pus tu, nu are rost

| JusticeForCraiova explică (pentru Me2):

Dar are 4 nuclee nu? nu prea ma pricep la Intel i5...

| Me2 a răspuns (pentru JusticeForCraiova):

Poate sa aiba frecventa ridicata, 7770 e chipset grafic mai nou, e mai rapida, acum alegi ce vrei banii sunt ai tai, dar eu ti-am aratat cum este cel mai bine in acest buget, daca vrei poti renunta la ssd si sa bagi acolo un hd 7850, dar recomandarea mea este foarte buna
PS: Daca nu ai incredere in mine, fa cont pe mygarage si acolo la sisteme, arata-le wishlistul meu, sa-ti recomande ei, sa vezi ca tot asa o sa-ti recomande
http://www.mygarage.ro/sisteme/

| JusticeForCraiova explică (pentru Me2):

Raman la amd... o sa aleg alta placa de baza sa vad

| JusticeForCraiova explică:

Buget maxim 250lei