| Adarimix a întrebat:

Dau FUNDA repede! De ce am viteya de download mica? O fi de la PC? Nu am nici un cablu rupt sau ceva de genul.Pe PC-ul asta care e nou am viteza de download de 200kb/s si pe laptop oleaca mai mare (800kb/s) dar totusi e putin...net-ul e de 100 MBPS si nu imi convine...de ce merge greu downloadul? Am ROMTELECOM, si stau la tara, PC-ul asta de care vorbesc abia l-am primit si e nou dar la matusa mea, care e la RDS, viteze de download e de 3-4-5 MB/s. Ajutati-ma!

7 răspunsuri:
| TelekomRO a răspuns:

Vă recomandăm să apelați 1930 gratuit în rețea pentru verificări punctuale. Mulțumim!

| MisterSprinkle a răspuns:

E firul lung sau ti se pare tie.
Fa un speed test de la ookla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te pe contract si vezi daca ai trafic nelimitat sau doar 2-3 giga. Dupa depasirea acestei limite de trafic viteza poate scade pana la 128 mps. Cum suntem pe data de 13 a lunii august sunt mai mult ca sigur ca ai atins aceasta limita.Viteza de downoad poate reveni la dat de 1 ale lunii viitoare.

| InteractiV a răspuns:

Pe calculator netul il ai connectat prin cablu.Nu? sigur asa este.Iar posibil pe laptop prins wireless. Daca e asa.Depinde sistemul de wirelless al laptopului poate prinde semnal mai bine decat prinde calculatorul prin cablu. Sau posibil sa ai tu probleme cu viteza sa nu iti fie constanta. si doar ti se pare tie ca pe unul iti merge mai mult iar pe altul mai putin

| Costel_Alexandru_1994 a răspuns (pentru InteractiV):

Mai bun e semnalul wireless decat cablu nulaughing))? las-o balta

Ai viteza mica pentru ca placa ta de retea nu suporta mai mult si eu am net de 1000mb/s de la rds si trag doar cu 11 di ncauza placii de retea pe care nu o amlaughing) eu o folosesc pe cea din placa de baza care este mediocra
Cumpara-ti o placa de retea si totul va fi bine

| InteractiV a răspuns (pentru Costel_Alexandru_1994):

Prietene. eu am viteza de 20mb. Daca descarc cu laptopu care e connectat prin wirelless. Prin viteza maxima. Pe calculator care e conectat prin cablu prind jumate. Poate fi si din cauza cablului.winkingCostel.nu la toata lumea e ca la tinewinkingwinkingNu vorbi aiurea daca nu stii.,

| Costel_Alexandru_1994 a răspuns (pentru InteractiV):

Daca ai stii putin si nu ai mai vorbii aiurea in fibra optica se imparte banda la 8 deci nu cu jumate tragilaughing de unde scoti caluclele astea?