| Andrew8717Spiky a întrebat:

Salut,de 2 luni mi-am cumpărat un telefon Samsung A10 și mă uit foarte mult la documentare pe YouTube 1080p.Dar când descarc videoclipurile pe orice site în 1080p, pe telefon se văd ca și 360p/480p,ce pot să fac ca să le văd 1080p?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca videoclipul a fost incarcat cu rezolutie mica, atunci in full screen (marit) punctele se vor vedea mai mari, cu imagine enervanta.
Incearca alegere mai mare, daca are si varianta cu rezolutie mai mare.
In toate cazurile, daca viteza de comunicare este mica, atunci la redare automata se alege ceea mai buna rezolutie la care redarea inca nu este sacadata.

| JicaContra a răspuns:

Cum/cu ce le "descarci" tu?!?

| Legion7X a răspuns:

Https://www.y2mate.com/en19

Încearcă să descarci materialele video de pe Youtube care sunt la calitatea 1080p, în site-ul de mai sus. Verifică, calitatea materialelor de pe Youtube să fie pe 720 sau 1080. Cele de 360p, pare să nu se convertească pe 1080p dacă asta vrei, deoarece este calitatea prea mică.

https://youtu.be/hRuBZLe8vfs 720p

| OttoVonAegyssus a răspuns:

Hmm... Dacă telefonul cu pricina este un A 10, atunci avem o mică problemă, rezoluția ecranului este 1520p x 720p, asta înseamnă puțin peste 720p, nu știu de unde 1080p...

Uite aici un convertor, încearcă cu ăsta să descarci:

https://www.y2mate.com/en19

| OttoVonAegyssus a răspuns:

Verifică modelu telefonului...
Uite aici telefonul despre care vorbești, Samsung Galaxy A10:

https://altex.ro/....../SMTA10BK/