| Gabi001 a întrebat:

Salut.De 2 zile imi merge pc ff greu.Pe youtube de abia merge cu 144p ca mai clara nu merge ca mergeff greu.Am 4gb ram procesor amd athlon de 2.4gh placa video radeon hd6450 de 1gb.Care ar fi cauza? Am incercat sa reinstalez win7 dar nu am putut deoarece de abia ajunge la 50% la pasul al 2 si am bagat win xp.IN task manager arata ca am 100% usage cpu dar nu fac nimic pe pc.In timpul functionarii daca intru pe videoclip sau fac ceva pe el se aude ca si cand ar repornii procesorul.

8 răspunsuri:
| FuNNy121431 a răspuns:

I-ati Ccleaner si curata putin pc-ul. Daca problema persista, inseamna ca cablul de la internet a putrezit. Asa mi-a facut si mie si a trebuit sa schimb cablul de la net.

| GabiMihai08 a răspuns:

Poate ai virusi, sau chiar un keylloger daca merge asa greu. Scrie in RUN " %appdata% " ( fara ghilimele ) si sterge tot de acolo, apoi tot din RUN scrie "%temp%" ( fara ghilimele ) si sterge tot si de acolo. Daca nu iti da voie sa stergi, atunci intra in safe mode si incearca acelasi procedeu. Bafta!

| Gabi001 explică (pentru GabiMihai08):

Windosul de abia l-am pus

| GabiMihai08 a răspuns (pentru Gabi001):

Nu conteaza asta, poti lua un virus la cateva minute dupa ce ai instalat windows-ul, daca ai conexiune la internet. Da-i un reset la BIOS, si de ce nu, formateaza hdd-ul. http://studioextensa.com/2013/11/resetare-bios-cum-procedam/ Bafta!

| Harea a răspuns:

E posibil sa fie virusi.Reinstaleaza windows-ul ca e cea mai buna varianta.

| Gabi001 explică (pentru Harea):

Pai asta am facut am trecut de la win 7 la xp ca pe 7 de abia se instala

| RobertForYou a răspuns:

Ai un virus care este foarte greu de scapat de el. Nu te lua dupa astia mai jos cu %appdata% si alte chestii, sau cu startup, ca degeaba, nu e virus de tot cacatu facut de un copil de 12 ani, e unul facut de un expert. Singura optiune e sa dai format la tot HDD-ul (nu doar la C, si la D si la E sau ce mai ai tu, absolut tot, sa iti faci HDD ca nou). E singura optiune. Asta desigur, pana nu stii cine ti-a dat virusul si nu stii ce virus e, ca sa cauti rezolvarea pentru el. Pentru virusurile facute de experti, nu poti scapa cu orice antivirus sau mai stiu eu ce, exista rezolvari speciale pentru fiecare in parte.

| Gabi001 explică (pentru RobertForYou):

Ok multumesc eu am 2 patiti c si d o sa le sterg si le creez din nou muktumesc de raspuns