| AlexTheGhost a întrebat:

De 3 zile calculatorul meu a inceput sa mearga greu. Precizez ca nu il am de mult timp, ci de 6 luni. Este un calculator bun si nu inteleg ce are. De preferat ar fi sa pot sa il repar acasa, nu vreau sa ma duc cu el la service. Puteti sa ma ajutati?
Specificatii:
-Procesor : Intel i5-6600k
-Placa video : Asus TURBO OC GTX 970
-Memorie : Ballistix 16GB DDR4 2400MHz
-SSD : Samsung EVO 850
-HDD : WD Caviar Blue 1TB
-Placa de baza : ASROCK PRO4S
-Carcasa : Zalman Z11 Plus
-Sursa : Sirtec 600W
-Cooler CPU : Cooler Master Hyper 103
-DVD-RW : Asus DRW-24

6 răspunsuri:
| DryIce a răspuns:

Ai trojeni. Toti avem, dar unii au mai multi sau mai periculosi. Depinde cum se manifesta. Daca nu ai antivirus trebuie sa tot reinstalezi windowsul la 3 luni. Aveam odata un virus care nu facea altceva decat sa se recopieze pana umplea tot hardu laughing normal ca dupa aia nu mai puteam misca nici mousul.

| AlexTheGhost explică (pentru DryIce):

Am spamat antivirusul si anti-malware-ul.

| DryIce a răspuns (pentru AlexTheGhost):

Ce?

| AlexTheGhost explică (pentru DryIce):

Am facut multe scanuri

| DryIce a răspuns (pentru AlexTheGhost):

Antivirusul vede 99, 99% dar totdeauna vor fi care sa nu ii vadawinking