| OOOLEOOO a întrebat:

Salut.
De cateva zile am o problema cu sunetele la calculator,de exemplu muzica mi se aude bruiata, cum sa zic...se aude acel "zgariet" pe fundal, e foarte naspa mai ales ca strica toata placerea muzici.
A aparut din senin, am schimbat boxele cu altele dar tot asa se aude (Subliniez ca toate cele 3 tipuri de boxe folosite is vechi si folosite)

Care ar putea fii solutia?

4 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

E posibil sa fie contacte imperfecte. Incearca sa iei de la un vecin ceva boxe, casti... etc si infice bine mufa in gaura (de obicei verde).
Pentru alte lucruri interesante despre calculatoare viziteaza si: http://www.tutorialepc.ro

| Duucu a răspuns:

Cred ca sunt mufele... am patit si eu, stiu cum se aude, strica contentul.Ai cumva si alte locuri unde ai putea adauga mufa?

| OOOLEOOO explică:

Infine problema era de la Browserul Google Chrome...Multumesc oricum pentru atentie ^^

| Harrison a răspuns:

La calculator este in panoul de control unde poti controla driverele audio uite trebuie acolo sa fie problema.