| Emmanu3l a întrebat:

Salut de ce atunci cand introduc cardul meu micro sd de 8 gb in pc mi se sterg toate filele automat si imi apare un removable disk schortcut? l-am formatat acum in nfts, era in fat formatat credeti ca e de la asta?

Răspuns Câştigător
| MateiSebastian a răspuns:

Dacă folosești cardul pe un telefon mobil, formatează-l din telefon și fă transferul fișierelor cu un cablu se date.
Nu ar trebui să apară probleme de la sistemul de formatare, doar dacă MFT-ul devine corupt în urma acțiunilor unor viruși; pe care probabil îi ai in computer.

1 răspuns:
| CinevaNou a răspuns:

Ai virusi in pc.