| Lucaaragiale23 a întrebat:

Salut
De ce îmi dispar mereu parolele salvate din contul Google?
Cum pot sa fac sa numai dispară și de ce dispar ele?

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Ai activat salvarea si sincronizarea?

| Lucaaragiale23 explică (pentru dullcat):

Salvarea parolelor in cont da, e activata, sincronizarea nu știu ce e și nu cred că e activata
Problema e că dispar dintr-un cont și se muta in altul ..rezolvare?

| dullcat a răspuns (pentru Lucaaragiale23):

Pai sincronizarea inseamna ca ele sunt stocate acolo si daca schimbi dispozitivul nu e nevoie sa intri pe fiecare site in parte sa le scrii iar cand le loghezi, ci apar de obicei automat cand scrii user-ul.

| Hyperion7 a răspuns:

Uita-te în contul Google
Setări>Google>completare automata>completare automata cu google >și dai la manager de parole.
Eventual le schimbi sau le adaugi tu manual intrând tot la manager parole, dai pe rotita din dreapta sus și ai acolo oferă salvarea parolelor, respectiv, conectează-te automat, daca le ai dezactivate, activează-le și ar trebui sa meargă.
Fundiță?on the phone

| Lucaaragiale23 explică (pentru Hyperion7):

Le-am exportat din contul in care se schimbaseră inițial și important in contul in care trebuie sa fie de 4 ori până acum în nici 2 săpt
Asta e problema că dispar și se muta in alt cont și e enervant

| Hyperion7 a răspuns (pentru Lucaaragiale23):

Daca le ai,trece-le manual,unde ai nevoie,fără a-ți mai bate capul.
Daca ai parola salvată undeva pentru un anume site,intri pe site și te loghezi cu datele respective,ca și când te ai conecta pentru prima oară, fara sa ai parolele salvate undeva.
Ulterior ar trebui sa se salveze.
Spre exemplu la TPU, scrii parola de unde o ai salvată și apoi google îți va sugera sa salvezi parola, o salvezi și asta-i.
Nu știu cât de clar am fost, dar da straight face