| Girly97 a întrebat:

Salut! De ce in contul nostru Netflix la istoricul dispozitivelor conectate apar inclusiv adrese IP din alte judete decat judetul din care provenim? Inafara de noi nimeni altcineva nu are accces la cont.

Răspuns Câştigător
| Mirel4412 a răspuns:

Pentru ca adresa ta ip probabil se schimba, si se conecteaza la alte servere in loc de cel din jud. tau. Si mie imi facea la fel pe Instagram, ma bombarda cu mesaje ca intra din nu stiu ce judete si ma punea sa schimb mereu parola rolling on the floor

1 răspuns:
| NunuNini a răspuns:

IP-ul este dinamic (schimbator). Pentru acelasi provider ti se poate aloca IP oriunde este liber in tara.