| Rus_Dorin_1998 a întrebat:

de ce nu merg programele din Romania in sopcast,,,, pana acum o saptamana au mers?

Răspuns Câştigător
| InspiratieDIY a răspuns:

Salut,

Uite raspuns de la cei de pe cool-tv.ro, acum 2 zile

"Deocamdata, cei de la SopCast intampina probleme la serverele principale ce tin toate transmisiunile de date online. Se lucreaza la remedierea problemei, fiind destul de complicata.
Ne cerem scuze in numele lor pentru dificultatile intampinate in aceasta perioada.
Din cauza acestor probleme SopCast nu functioneaza mai pe nicaieri.
In zilele urmatoare speram ca problemele sa fie puse la punct iar serviciul sa revina din nou la normal.

Multumim pentru intelegere!
Echipa www. cool-tv.ro"

Sper ca asta iti explica problema.
Bafta!

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Se mai dau și serverele peste cap, mai se duc softurile, mai cine o încercat să le atace, etc.
Problema asta e în curs de rezolvare și în cel mai scurt timp o sa funcționeze dinnou.Succes