| Moonshine a întrebat:

Salut,de ceva timp am o problema : De exemplu incerc sa instalez Google Chrome, Messenger. iar cand e la 99%, se da iar descarcare fara sa se instaleze; windowsu l-am reinstalat de 4 ori, deci nu pot rezolva problema asa.Va rog sa ma ajutati, bineinteles dau Funda + voturi sau orice altceva cereti. Va multumesc.

9 răspunsuri:
| djrobby a răspuns:

Daca problema este pe win XP incearca o alta variantasau treci pe win 7!

| gelu1970 a răspuns:

Instaleaza CCleaner si ruleaza. curata istorial de internet, arhive temporale si cookies. apoi repara registrul cu acelasi program. eroarea asta o da windows nu executabilul de chrome sau mess. spune-mi daca ai reusit. desigur, daca ai un antivirus dezactiveaza-l cand instalezi.

| gelu1970 a răspuns:

Ceva important, am uitat sa scriu: trebuie sa actualizezi windows. in caz ca ai oprit windows update nu o sa poti instala chrome sau mess, versiunile actuale, fara sa actualizezi sistemul operativ.

| Camper32 a răspuns:

Se poate sa nu mai ai loc in D sau in C nu ai destul loc pentru astea daca ai loc sa ami trimiti iarasi

| Moonshine explică (pentru Camper32):

Am destul spatiu pentru a instala 3000 de asemenea programe.

| Camper32 a răspuns (pentru Moonshine):

Incerca sa upgradezi desktopul eu odata am ramas fara update nu puteam sa joc un joc de 2 mb incearca asta. poate ai placa video stricata. uitate mai bine sau cere ajutoru`l unui prieten

| olteanu0127 a răspuns:

Problema ta am avut; o si eu, eu nu puteam sa instalez yahoo messenger, skype si altele.ma refer la versiunile noi. daca nu vrei sa mai instalezi windowsul incearca niste versiuni mai vechi de Chrome messenger sau ce vrei tu sa instalezi sau ar mai fii o varianta asta daca iti permite calculatorul, instaleaza windows 7 sau windows xp sp 3 si scapi de probleme, sunt versiuni mai noi de windows si o sa-ti mearga orice program vrei tu sa instalezi, problemele astea cum spuneam si mai sus le-am avut cand am avut windows xp sp 2. succes

| AlexandrPronoza a răspuns:

Dai un ciocan in calculator si o sa mearga

| Bogdan_Bogdy_1997 a răspuns:

Incearca sa descarci de pe un alt browser sau daca nu descarci de pe net atunci ar trebui pentru ca poate e devina instalarea