| JohnnyClau a întrebat:

De ceva timp mi-a aparut un FOLDER in D:/ cu numele Thumbs... Il sterg, si cand dau restart/pornesc PC apare din nou. Pe net am gasit numai problema cu Thumbs.db!

P.S : Am Windows7 pe 64biti, Virusi nu am( am antivirus Malwarebytes Anti-Malware)

2 răspunsuri:
| NGheorghe a răspuns:

Thumbs... este un fisier sistem
in fisierele thumbs se afla o miniatura a tuturor pozelor dintr-un fisier sau director (d:/)... pentru a nu le micsora de fiecare dar cand te uiti in fisiere, Windows-ul le micsoreaza o singura data si asa le fiseaza mult mai rapid, adica direct din thumbs.

| IonutGaby a răspuns:

Formateaza partitia..copii tot din D in alta partitie infara de acel folder dai click dreapta pe partitie si dupa format is start sper ca te-am ajutat funda plz