| Sandu1402 a întrebat:

Salut, de ceva timp mi-am achizitionat o boxa de tip AKAI SS023A-X10, in aceasta dimineata volumul era diferit, la volum maxim, de 100% se auzea ca si cum era in mod normal la 10%, adica foarte incet, am modificat input ul, bluethoot, aux, radio, am marit volumul din telecomanda, dar acelasi rezultat si nu stiu ce sa fac, ceva pareri?

14 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Exact boxa AKAI mi-am luat si eu. Am mizat pe faptul ca pe vremea mea (acum 40-50 de ani) produsele AKAI erau cele mai bune. M-am pacalit. Imi pare rau dar doar un elctronist ar putea face (daca) ceva. La urmatoarea achizitie voi incerca JBL.

| Sandu1402 explică (pentru Salontanul):

Eu am luat akai pe baza unor recenzii, atat de pe site uri cat si din viata de zi cu zi, mi s-a parut buna, calitate-pret, mai ales ca e si cu microfon, calitate inalta a sunetului doar ca pana azi nu am avut probleme…

| darrio2007 a răspuns (pentru Salontanul):

AKAI nu mai este ce a fost pe vremea noastră. Acum sunt doar niste clone.

| Salontanul a răspuns (pentru darrio2007):

M-am convins si eu. Vai si amar! Ce crezi de JBL?

| darrio2007 a răspuns (pentru Salontanul):

Sincer nu am folosit boxa JBL. Am un coleg la munca si este multumit de ea. Mică dar se aude bine si il tine si bateria destul de mult.

| Salontanul a răspuns (pentru darrio2007):

Am vazut si eu multe review-uri bune. De aia m-am orientat catre ei. O sa vad. Multumesc!

| darrio2007 a răspuns (pentru Salontanul):

Cu placere, Salontane! O seara placuta!

| Salontanul a răspuns (pentru darrio2007):

Multumesc, la fel!

| sierra1 a răspuns:

Cu alimentatorul in priză cum merge?

| Sandu1402 explică (pentru sierra1):

La fel, si cu el si fara, aceeasi chestie.

| sierra1 a răspuns (pentru Sandu1402):

Măsori tensiunea de incărcare, stara acc incărcat - așa știi cum e. Doar așa!

| literallythesamebruh a răspuns:

Baterie descărcată sau o problemă cu potențiometrele/telecomanda. Reîncarcă boxa și încearcă din nou.

| Sandu1402 explică (pentru literallythesamebruh):

A stat la incarcat toata noaptea, nu cred ca asta e cauza, dar o sa o las la incarcat si o sa incerc mai tarziu

| literallythesamebruh a răspuns (pentru Sandu1402):

Poate nu primește destulă energie în timpul incarcarii. Din câte știu, acest model are și o intrare de 12v. O poți conecta eventual la mașină sau la o baterie de 12v externă și să vezi dacă asta este problema.