| anonim_4396 a întrebat:

Salut, de curand am cumparat niste boxe Logitech x 530 si vreau sa pot conecta la ele niste casti (care au si microfon). Am incercat sa le conectez cu niste adaptor dar atunci imi mergea microfonu dar imi mai mergeau doar 2 sateliti si sincer nas vrea sa cumpar un microfon separate. Ma poate ajuta cineva

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Se conecteaza la pc nu la casti.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti trebuie casti fara microfon.Ce poti face cu microfonul la niste casti. Vorbesti cu ele pe mess?

| DenissxD a răspuns (pentru darrio2007):

Da adica vreau sa vorbesc pe Skype

| DenissxD a răspuns (pentru darrio2007):

Pai da am facut asta adica in spate la calculator am numa 3 gauri respective cel rosu verde si albastru prima oara am incercat sa conectez firele de la boxa adica cel portocaliu verde si negru si imi mergeau toate foarte bine dar am sesizat ca n-am cum sa vorbesc cu prieteni pe Skype dupa care am incercat sa faci si cu niste adaptor dar n-a mers nici asa acum am doi adaptari cu 2 gauri si cu un jack in celalalt capat am bagat unul in gaura rosie la calculator si in el am bagat firul de la microfon si firul portocaliu de la boxa in a doua gaura am bagat celalalt adaptor si in el am bagat firul de la casti si firul verde de la boxe si in gaura ramasa firul negru de la boxa si se aud 4 boxe si in satelitul central daca suflu in mic se aude si in satelit

| darrio2007 a răspuns (pentru DenissxD):

Se conecteaza la pc nu la casti.