| Alexandru521 a întrebat:

Salut, de curand am cumparat un webcam A4TECH full-hd PK-950H, am instalat-o cu cd de instalare propriu, pe skype se deschide, dar pe yahoo messenger nu, imi spune ca nu gaseste niciun dispozitiv ceva de genul cand dau la my webcam, mentionez ca am instalat si driverele de pe site oficial si tot nu merge, am umblat si la Camera Source, tot degeaba... Caut un raspuns pe Google de ore insir... nu gasesc nimic. Va rog un raspuns! Dau funda! Scuzati categoria nu stiu in ce categorie sa postez. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Silent3025 a răspuns:

Intra la "Preferences" Video &Voice" apoi la "Camera" si pui camera ta web, apoi jos bifeaza "Allow USB devices to acces Messenger" si apesi pe butonul "Apply" Daca are microfon incorporat alege si microfonul tot de acolo.

| Alexandru521 explică (pentru Silent3025):

Am facut asa, dar imi spune "Sorry, no webcam was found on your system, am selectat camera si, la setarea Camera Source. tot nu merge, la skype sau videocall merge