| anonim_4396 a întrebat:

Salut de curand astia de la rcs rds miau invadat cartierul cu plicuri cu reclamde de cacao la care ei dau 59 de lei la toate serviciile lor etc
si plus de asta miau umplut blocu de cabluri dar niciunu din cei 3 cu care mai am apartament in bloc nu s-a bagat la ei
toti avem romtelecom
ce e mândaria asta?
si totusi am auzit ca are fi mare smecherie de fiberlink sau mm asa ceva...
acum intrebarea

oare romtelecomu nea "mutat" pe rds rcs fara sa stim noi clientii?

4 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Nu v-a mutat nimeni nicaieri, doar ca in momentul asta nu mai au monopol pe zona voastra, iar voi aveti libertatea de a alege daca sa ramaneti la romtelecom sau sa va mutati la rds. chiar daca v-au umplut de cabluri eu zic ca e un luncru bun sa ai de unde alege.

| stefan_8806 a răspuns:

Nu-i adevarat. fiecare firma e cu sarmalele ei. asa e, la inceput si la mine au facut zarva asta, dar incetul cu incetul se ascund cablurile iar pamfletele dispar dupa - sa zic aproximativ - jumate de an (lol). de mutat am facut-o eu de la o retea locala care era de cacao pe rds/rcs si pot zice ca e considerabil mai bine. rds-ul e ok, nu am plangeri.

| Emil_Stanciu_1993 a răspuns:

La bloc, unde este fibra optica de la romtelecom, cei care au fix si net de la romtelecom, VA DAU EU CABLU TV GRATIS 24 luni, in functie de abonamente. Va fac eu cerere si vin direct instalatorii acasa cu contractul si echipamentul, nu mai trebuie sa mai mergi la sediu.

Pt detalii si comenzi:
Luni-Vineri 12:00-20:00

| paul311 a răspuns:

Eu cred ca te-au mutat in alt cartier si nu stii, poate rezolvi dilema, consulta si buletinul sa fii sigur.