| EdwardEddy a întrebat:

Salut.De curand m-am uitat pe site-ul Apple din s.u.a, si am observat ca acolo iphone 6 costa intre 200-300 de dolari.Cum e posibil,sau pretul se referea doar la fabricarea modelului? Daca chiar atat costa as vrea sa imi cumpar unul de acolo, cum pot face asta?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E pretul la abonament de date in SUA. Preturile la liber incep de pe la 700$

| Jipa95 a răspuns:

Da-mi si mie link-ul unde ai vazut tu Iphone 6 la 300 $... poate era pretul la un abonament. Asta 1 la mana. Si 2 la mana, da ai dreptate este mai ieftin Iphone 6 in tara mama, la ei costa cu 200-300 $ mai putin telefonul decat la noi in tara, si in multe alta tari ( se aplica T.V.A )
Si cu achizitionarea unui terminal de acolo, nu este rentabil, deoarece vei avea mari probleme cu garantia, costurile mari de transport, etc. Este o mare bataie de cap.

| LTAA a răspuns:

Preturile afisate pe pagina lor de Internet, de obicei specifica preturile la un abonament pe doi ani la un operator de telefonie mobila. Pretul "la liber" este intre 600 si 1000 de $/E.

| AlexL28 a răspuns:

Acel pret e cu abonament pe doi ani la un operator telecom de la ei