| shookdazed a întrebat:

Salut,de curand mi-am construit un pc nou si totul este in regula exceptand ca am viteze mici la porturile de USB 3.0, USB 3.1 si chiar USB 3.2, adica viteza maxima care o prind intr-un transfer pe un stick de USB 3.1, 3.0 este de 20 MB/s desi din ce stiu se prinde mult mai mult.
Update la drivere am facut tot ce se putea inclusiv din windows sau driver booster as dori sa stiu daca exista cumva o rezolvare?
Pc-ul este compus din urmatoarele piese:

Placa de baza:

Asus ROG Strix F(WIFI)

Procesor:

AMD Ryzen 5 5600X

SSD:

Samsung M.2 980

Va multumesc.

3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Placa de baza e conectata cu mufele de la carcasa?

| shookdazed explică (pentru aditimus):

Da,carcasa are 2xUSB 2.0 si 1xUSB 3.0 insa si pe una si pe alta nu prind decat aceeasi viteza de maxim 15-20 MB...

| aditimus a răspuns (pentru shookdazed):

Atunci vezi din bios sa nu fie limitat ceva.