| Chiwo a întrebat:

Salut.
De fiecare data cand deschid laptopul dimineata nu am sonor. Daca dau un restart, am sonor. Ce poate sa insemne asta?

10 răspunsuri:
| GabrielaIoana a răspuns:

Cred ca e de la o setare facuta gresit.

| 8mariastar a răspuns:

Este o problema la Windows

| kzd a răspuns:

E un bug sau un virus mai mic, dar nu e mare branza daca zici ca iti merge a 2-a oara. pace!

| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

Cu virusul se rezolva, pune antivirusul sa scaneze, si daca nu inseamna ca e o problema cu placa de sunet, semnalele nu ajung din prima, are nevoie de un al doilea impuls mai mare. mie asa mi se intampla cu monitorul uneori.

| stefantiby a răspuns:

Poate insemna multe...
Poti avea un virus, poate fi o problema la driverul de la placa de sunet, etc.
Recomandarea mea este sa scanezi de virusi si sa iti reinstalezi driverul de la placa de sunet.

| Chiwo explică (pentru stefantiby):

Am instalt ca prostul un update "malware" ceva de genu'. Am aflat mai nou ca si el este un antivirus la randul sau. Sa fie aceasta problema? Am un HP pavilion g62303sq si nu am primit cd-uri. Am isntalat driverul audio dupa site-ul HP. Cand am patit prima oara chestia cu sunetul am isntalat si realtek hd audio driver, dar se pare ca nu aceasta era problema pentru ca problema persista.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Chiwo):

Malware anti bytes Antiwalmare?
Nu e antivirus e foarte bun pentru toti virusi!
Oricum poate sa fie o problema la placa de sunet, dar nu e mare branza!
Nu are rost sa te complici, sa descarci tot felul de prostii si altele!
Sper ca te-am ajutat!:*
Funda?:*

| Chiwo explică (pentru anonim_4396):

Inteleg c anul am facut o greseala facand acel update dar ce problema ar putea avea placa de sunet? Ce sa reinstalez mai exact? Cum am spus, tot ce am isntalat legat de sunet a fost driverul audio dupa site-ul HP si high definition audio codecs win7 x64.

| Chiwo explică (pentru anonim_4396):

Inteleg ca nu am facut o greseala prin acel update. Totusi, ce ar trebui sa reinstalez sau sa fac sa rezolv problema? Cum am spus, singurele isntalluri facute au fost driverul adio dupa site-ul HP si high definition audio codecs.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Chiwo):

Ma rog nu umbla la el oricum bucura-te ca iti merge, nu e mare branza