| sheamus12 a întrebat:

Salut.
De ieri dimineata am o problema. Nu mai imi merge imternetul prin wireless. Cel prin cablu imi merge. Mentionez ca am doua routere si le-am incercat pe ambele, incercandu-le si pe laptop si pe pc(avand adaptor) si pe telefon. Imi spune no network acces, iar cand deschid troubleshooter-ul nu imi detecteaza nicio problema. Ce as putea face?

12 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Refa configuratia pe router si schimba parola wireless!

| sheamus12 explică (pentru K0sti):

Am incercat sa reconfigurez routerul( Tp-link Archer c3) dar la finalul setup-ului dupa verificarea primului pas primesc o eroare. La celalalt am reusit reconfigurarea fara rezultate.

| sheamus12 explică (pentru K0sti):

Am folosit cd-ul original, de pe site-ul tplinklogin.com am reusit reconfiguararea, stiu cum se configureaza un router.

| K0sti a răspuns (pentru sheamus12):

Gresit! Acel CD nu se foloseste!

| sheamus12 explică (pentru K0sti):

Se arunca...

| K0sti a răspuns (pentru sheamus12):

Din punctul meu de vedere si nu numai al meu, da, poti sa-l arunci!

| sheamus12 explică (pentru K0sti):

Ok, nu conteaza, prima oara l-am folosit ca sa pun router-ul in funcitiune. Am reconfigurat router-ul pe site, dar tot nu merge, si vad ca deja deviem de la subiect... ALTCEVA CE AS PUTEA FACE?

| K0sti a răspuns (pentru sheamus12):

Sa-l mai reconfigurezi o data! Este evident ca daca nu merge nici pe telefon nici pe laptop, ceva nu e bine facut...

| sheamus12 explică:

Ok, desi nu as prea pute vedea ce poate fi facut gresit

| sheamus12 explică:

Reconfigurat ca in ghid, tot nu merge

| sheamus12 explică:

Gata, am folosit cd-ul pentru setup si de data asta a mers, mersi oricum de deranj