| Cojocaru_Bogdan_1999 a întrebat:

Salut.De la ce procent la ce procent trebuie sa imi incarc bateria telefonul pentru a nu isi pierde din autonomie?

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Când te anunță telefonul că bateria este descărcată. Facultativ, dacă dorești o extensie a bateriei poți achiziționa un Power Banck.Prețurile pentru aceste baterii externe pleacă de la 80 lei în sus.Succes

| halogen001 a răspuns:

Eu il incarc de la 15% cand anunta telefonul ca e descarcat sau chiar de la valori mai mari ca sa fie plin.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Eu il pun la incarcat doar cand e sub 20%.Cu cat are mai putin si face o incarcare completa, cu atat e mai bine.

| AKARA0 a răspuns:

Daca vrei sa ai baterie mai multa dai luminozitatea la 0
Si opresti datele mobile pentru ca alea iti consuma bateria mult, la fel si wi-fi-ul.
Si cel mai bine e sa-l bagi cand are bateria 10-14%

| ionut258 a răspuns:

20-80