| Yeah3xBB a întrebat:

Am mai pus intrebarea asta inainte... Mi-am cumparat un Samsung Galaxy Ace... Si nu stiu cum sa fac la inceput cu bateria. Ca pe urma sa aiba o autonomie cat mai mare. Cum trebuie sa fac? Sa il tin 12 sau 24 h, sau sa il descarc complet si sa il incarc complet de 4 ori? Funda!winking

Răspuns Câştigător
| Andriux a răspuns:

Citeşte cu atenţie în cartea care vine cu telefonul, acolo scrie ce trebuie să faci. Din câte am auzit eu, telefoanele astea noi nu cer să fie lăsate să se descarce complet apoi încărcate 12h, etc... Dar nu ştiu să-ţi spun nimic sigur, mai bine consultă manualul telefonului.

8 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Il descarci complet si dupa il tii la incarcat 12 ore stins si repeti ciclul asta de 3 ori si ti se formateaza bateria.

| ionutzuck a răspuns:

Nu trebuie sa il ti decat pana se incarca bateria, bateriile astea nu au nevoie de formatare ca alea vechi

| SDC a răspuns:

Il descarci complet de trei ori si il ti la incarcat 12 ore

| Adyspeed a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa il incarci pana iti zice ca e incarcata bateria si cand se goleste il tii pana clipeste bateria sau chiar pana se stinge. astea sunt baterii litiu si nu trebuie formatate ca cele foarte vechi. eu am tot un Samsung si fac asa mereu cu bateria si am observat ca ma tine si 3, chiar 4 zile si vorba aia astea touchscreen consuma destul de multa baterie. bafta

| kajen4ever a răspuns:

Esti tare...

| kajen4ever a răspuns:

Am zis ca esti tare pentru ca ai telefonul misto pe care eu mi l-am dorit mereu...ai inteles?

| SebyQ a răspuns:

Il tii sa se descarce pana se inchide si dupa il lesi la incarcat 24h si dupa il incarci normal ca pe orice telefon.:d