| catalin9100 a întrebat:

De la un timp calculatorul mi se tot blocheaza.M-am uitat in task manager si am observat ca Disk-ul este folosit 100% si inainte sa se blocheze,hard disk-ul scoate un sunet ciudat, un fel bazait.Mi se intempla de obicei cand am doua programe care ruleaza sau cand sunt intr-un joc.

2 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Descarca HD Tune : http://www.hdtune.com/
Fa un screen la sectiunea Health si pune-o aici.

| Alexs_Alexs_1999 a răspuns:

Cel mai probabil s-ar putea sa fie de la sursa, mi se intampla si mie pana cand am cumparat alt calculator, problema poate fi rezolvata foarte usor prin achiztionarea unei noi surse sau pur si simplu deschiderea acestuia si curatarea respectiv inspectarea pieselor din acesta sa vezi daca este ceva deteriorat/rupt sau ceva care face scurt iti recomand sa-l duci la un service sau ceva.