| anonim_4396 a întrebat:

Salut, de mult timp caut o masina de tuns pentru fața, dar nu ooarecare, o masina cu zimturile acelea mici, eu am barba mai rara si vreau sa fie totul nivelat, am vazut ca majoritatea au de plastic, acelea nu ma ajuta deloc...
Imi recomandati va rog una profesionala?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cum adica masina de tuns pentru fata? De tuns barba? Toate au zimturile alea mici. Accesoriile de plastic sunt pentru tuns parul din cap, diferite lungimi ale parului.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Asemenea masini gasesti pe toate drumurile. Mai scumpe sau mai ieftine. Tu alegi de care vrei si iti poti permite financiar.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Da pentru barba vreau, eu mi-am luat o masina o am de cateva luni, dar le are pe toate de plastic, marimiile. Si eu vreau sa fie ceva de fier cum e marimea care tunde pentru 0.
Am vazut ca sunt prea multe si de aceea nu as vrea sa cumpar de capul meu.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru 0 nu folosesti accesoriu. E greu?

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Nu vreau 0, am dat un exemplu.
Eu vreau intre 0.5 -1 dar sa fie cu zimti de fier nu de plastic, acelea de plastic sunt de proasta calitate.

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu exista ce cauti tu, Toate masinile au lamele de otel alea la zero, apoi daca vrei marimi diferite sa tai, sunt dar is din plastic.Eu nu am vazut cu gratare de metal nicaeri, nici in magaizne de scule profesioniste.Dar barba o iei la zero, deci o sa se vada par, nul smulge, o sa pari asa cu barba de 2-3 zile asa cum vor multi.
Chestia e ca trebuie sa cauti o scula de f buna calitate sa nu te ciupeasca de fata, iar scuelele alea ce zic eu costa undeva peste suta de dolari, eu am una am dat 150 dolari pe ea, pot sa dau jos parul de la sub brat nu ma agata deloc, pe fata oriunde.
Asa sunt balamuc cum spun multi dar ia sa dea ei pe fata, mai ales la gat sau sub brat sai vad laughing, deci trebuie scula buna nu orice stift

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce au alea de plastic? Doar nu tunzi iarba din gradina.

| BlindMirror a răspuns:

Remington are scule bune.
https://m.emag.ro/......DYMK5BBBM/