| David_Laurentiu_1960 a întrebat:

Salut,
De mulți ani de zile folosesc numai Mouse Microsoft Sculpt Mobile, Wireless. Funcționează impecabil 2-3 ani de zile, după care apar mici lag-uri, mișcări imprecise, etc. Îmi cumpăr altul și treaba e bună. Problema mea e că acest tip de mouse nu se mai găsește. Știe cineva cum se pot recupera mous-ii vechi? Am vreo trei. Sunt în stare de funcționare, dar fac unele mici prostioare, care deranjează. Menționez că i-am curățat 100%. Niciun efect.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Am inteles, de aceea am si facut mentiunea ca mai mult sunt multumit de mouseul meu de 100 de lei decat cel de aproape 300!

este posibil sa va ajute aceste video-uri referitor la cum se desface si repara mouseul Microsoft Sculpt Mobile
https://www.youtube.com/......s?/results

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Dar de ce va axati doar pe acest model de mouse? intrebare din public!

am un Logitech wireless de 100 de lei care este mai bun decat celalalt mouse al meu tot marca Logitech dar de 300 de lei!

la fel de bun este si Logitech M280, Logitech M330 si nu sunt scumpe

recomand deci sa cautati alternative la mouseul dorit!

din cate stiu eu mouseurile optice nu se repara...si nici nu ar merita ca cineva sa se chinuie pentru 60-150 de lei cat este un mouse wireless bunicel!

| David_Laurentiu_1960 explică (pentru Simpatic):

Sunt câteva calități pe care mouse-ul meu trebuie să le îndeplinească și care nu se regăsesc pe modelele ieftine. Scrol și orizontal pe roată, dublu clic pe roată, dimensiune mică, răspuns bun și de încredere, fără rateuri. Am luat un Logitech G305 - 200 lei, căruia i-am dat retur. Era groaznic. Mulțumesc pentru răspuns.

| Simpatic a răspuns (pentru David_Laurentiu_1960):

Am inteles, de aceea am si facut mentiunea ca mai mult sunt multumit de mouseul meu de 100 de lei decat cel de aproape 300!

este posibil sa va ajute aceste video-uri referitor la cum se desface si repara mouseul Microsoft Sculpt Mobile
https://www.youtube.com/......s?/results