| V1p3rViruSsatuL a întrebat:

De un timp atunci cand sunt afk de la calculator,stiti ca intra in stanby. Dupa ce misc mouse-ul sau apas ceva imi apare login screen, dar daca dau pe profilul meu, se incarca pana maine si nu mai imi intra pe dekstop.Trb sa dau restart si apoi merge.
App la iconita cu profilul meu scrie Locked.

Răspuns Câştigător
| MrCarrots a răspuns:

Of. Bine. Deci. Dai click dreapta pe desktop, apoi undeva jos, personalize, dupa ce se deschide fereastra, undeva in colt screen saver, dai click, se mai deschide o fereastra, si pe la mijloc e un buton pe care il bifezi, daca nu e bifat, on resume, logon to screen, si stanga setezi timpul...

3 răspunsuri:
| MrCarrots a răspuns:

Normal ca intra in standby daca pleci de acolo, si daca misti maouseul trebuie sa dai click pe profil. daca se inacarca greu poate fi din cauza calculatorului. dar iti sugerez, daca nu vrei sa se mai repete, poti pur si simplu sa maresti timpul la 3 ore de neactivitate si apoi sa intre in standby, de la setari. Atunci nu o sa mai fi nevoit sa tot restartezi calculatorul(pentru ca de fapt asta se intampla cand intra in stanby si dai click pe poza de profil)

| V1p3rViruSsatuL explică (pentru MrCarrots):

Si cum faceam asta ca am uitat, stia si eu candva dar acum na.