| cosmin986522 a întrebat:

Salut, deci am nevoie de ajutor si o sa dau si funda la cel care ma ajuta. 1. Vreau sa stiu cum ma pot feri sa intre altii la mine in pc(hackeri) 2. cand vorbesc pe mess sa nu poata nimeni sa-mi afle ip si 3. am auzit ca se poate sa primesti flood si ramai fara net cum pot sa scap si de chesti asta.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

1.Nu prea ai cum, deoarece ar trebui sa poti scana orice si virustotal nu accepta fisiere mai mari de 20 mb
2.Nu ai cum deoarece tu trebuie sa folosesti un ip sa ai acces la mess, pur si simplu, nu folosesti internetul, nu intra nimeni la tine.
3.Nu ai cum.
Solutie finala pentru orice: Chiar daca apare un program sa zicem "Hack1" cu care oricine va poate face rau, sigur apare un program numit "Hack2" care va apara de "hack1" si pe urma sigur apare un program numit "Hack3" care sa treaca de "hack2". program ce va apara.si tot asa.deci,nu puteti opri astea. Le puteti amana doar.CUm? Antivirus si sistem de operare licentiat original cu update la zi, scanarea executabilelor si nu numai pe www.virustotal.com si aveti o sana mult mai buna sa scapati nevatamati.Credeti-ma,stiu ce spun;)

| alyntoxic50 a răspuns:

Prima data ia-ti un antivirus recomandat avast 5 apoi instaleaza un firewall bun (Zone alarm ultima versiune). Ca sa scrii pe mess fara sa afle hakerii (crezand ca ai unul in pc) intri in start all programs > accesories > windows tool si acolo ai keyboard (daca nu o gasesti cum am spus eu atunci caut-o mai bine in all programs)