| cosmin986522 a întrebat:

Am nevoie de ajutor... am aflat de la un prieten ca poti sa dai flood si ramai fara net. Mie mi-a dat si m-a lasat cateva ore sad. Vreau sa stiu cum sa fac sa numai poata sa-mi dea? Cine ma juta ofer funda

1 răspuns:
| GenetiX a răspuns:

Vrei sa-l rogi te rog mult sa-mi faca si mie chestia asta happy? Zau asa, ce copii. Cu ce-a dat flood cu conexiunea lui pe Upload laughing? Lol.te pomenesti ca o fi un administrator de servere la Yahoo, care si-asa.e sux. In fine o sa-ti raspund concret.
Cumpara-ti un router si dezactivezi Ping return. Sau instaleaza un firewall daca vrei in PC si configureaza-l corect. Daca instalezi Zone Alarm, cam stie ce sa faca si singur in materie de asa ceva. Dar eu iti recomand Comodo.

Chestia cu flood pe IP, si toate magariile ce se fac pe net sunt fix de 2 bani. Nu va mai mirati de ele pentru ca sunt chestii de gradinita, rezolvabile in doi pasi. Toata lumea alearga dupa anti-virusi dar firewall-ul va tine feriti cu adevarat de tot happy Unul configurat binewinking