| bestia69k20 a întrebat:

Salut.Deci am nevoie urgent de cateva sfaturi.Am blocat un pc la scoala si daca nu-l 'repar' nu ma mai trece anul acestalaughing
Deci, am bagat parola la hard, dar pe aceea o stiu.
Dupa ce bag parola imi apare o casuta cu ceva de genul:
-Esc...(nu mai stiu exact cum e)
-F1 pentru a intra in setari la Bios
Din pacate are windows vista si imi apar o gramada de comenzi.
Cum fac sa bag windows 7 pe el?
Cand il aprind apas F8 si ma da in Bios parca.
Am un stick bootabil(sau cum se scrie)
Va rog,ajutati-ma, sunt disperat crying

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ete fas, calc alea trebuiua protejate si sa nu aiba nimeni acces de administrator la ele

| Beast69 a răspuns:

Stai ma babalaule linistit, nu au voie sa te lase repetent din cauza asta, eventual daca s-a stricat pc.ul si nu windows.ul te pune sa il platesti in cel mai rau caz, dar nu au dreptul sa te lase repetent pentru asta, si daca chiar se intampla poti face reclamatie foarte frumos la inspectorat.
P.S. banuiesc ca aveti informatician in scoala aia, ala e acolo pentru a repara chestiile legate de genul asta, ce face ala doarme?

| bestia69k20 explică (pentru Beast69):

Sa mori tu? in cl a 12-a n-are voie? hai jet

| Beast69 a răspuns (pentru bestia69k20):

Pai precizeaza ma zdreamto si clasa in care esti, si pana la urma tot raman la intrebarea anterioara, informaticianul ala ce pl lui face?