| Radu_8594 a întrebat:

: calculatorul meu are 3 mufe audio in spate, eu conectez la o mufa boxele la cealalta castile iar la a treia microfonul, dar nu am sunet si pe boxe si pe casti simultan. Cum as putea face sa mearga si castile si boxele in acelasi timp?

3 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Pentru ca una e line in. adica primeste audio din exterior. cealata e line out adica boxe deci ai rosu microfon verde boxe casti, cea albastra e lien out. o sa iti mearga iesirea de boxe casti doar in mijloc adica in verde deci aia e problema. daca le vrei pe amandoua ia un spliter de sunet dar pierzi din calitate

| ♥Băăăăăă♥ a răspuns:

Deci. in aia verde vin castile in cea rosie/roz vine microfinu iar in albastra/neagra vin boxele si eu am asa si le am conectate asa si imi merg am2 deodatahappy. baftahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru sunet conecteaz-o la mufa verde.