| contcutoateebud a întrebat:

Salut, deci m-a blocat o persoana pe Instagram acum cam o luna si nu o mai pot găsi nici de pe alt cont. Știe cineva cum sa-mi fac un cont care sa-mi arate contul persoanei care m-a blocat? Am vb cu persoana aia doar ca zice ca nu-mi mai găsește contul sa ma deblocheze... Apropo am încercat să-mi schimb emailul. Dar degeaba tot nu merge. (dau funda!)

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca persoana respectiva isi tine contul pe "privat" este tocmai pentru a nu fii vizibila si gasita de cei ca tine, care i-au facut necazuri si de care vrea sa scape.

| contcutoateebud explică (pentru Violleta2022):

Nuu. Nu ai înțeles la ce m-am referit... Nu e vb nimic aici de cont privat sau nu(no hate)

| Violleta2022 a răspuns (pentru contcutoateebud):

Nu cred ca intelegi tu, ce iti spun eu aici.
Orice om care are Instagram sau FB poate sa-si seteze contul pe modul "privat" in care sa nu fie vazut DECAT de prietenii pe care ii are deja in lista de prieteni. In acest fel, fiind contul setat pe "privat" contul aceluia NU mai apare in nici o cautare si nici nu este vizilbil pentru cei acre nu-i sunt deja prieteni.

Tu ti-ai facut cont nou, deci este imposibil sa-l gasesti fiindca el are contul ascuns, de setarea asta "privat" si nu-l vei gasi, pentru ca nu sunteti prieteni si nici nu-l poti vedea.

Numai daca acea persoana avea contul acela setat pe modul "Public" atunci il gaseai usor cu un search, sau pur si simplu dupa nume.

| dullcat a răspuns:

Trebuie sa-ti faci alt cont cu alt email. Cine este aceasta persoana? Daca te-a blocat poate nu ai nevoie de ea pe Instagram. laughing Sau s-a intamplat de la o cearta?

Acolo in setari poti ajunge relativ repede la lista de oameni pe care i-ai blocat. Deci,, nu-mi mai găsește contul'' cred ca e o minciuna.

| contcutoateebud explică (pentru dullcat):

Este un prieten si da a fost o cearta mai de mult si chiar nu poate să-mi găsească contul adica m-a lăsat și pe mine sa i caut în conturi blokate si nici nu ma găsesc efectiv are prea multe conturi blokate

| DeMicUnCălător a răspuns:

Eu zic să mergi să-i suni la ușă si să-i spui oful tău.
Poarte așa te deblochează

| king5151 a răspuns:

Probabil cand te-a blocat a ales optiunea sa te blocheze pe toate conturile pe care le vei creea in viitor. Singura solutie sa iti faci un alt cont de pe alt IP si alt dispozitiv.

| contcutoateebud explică (pentru king5151):

Doamne mulțumesc! În sfârșit un răspuns cum trebuie! Dar cum adică de pe alt IP? daca mi răspunzi la asta îți dau funda

| king5151 a răspuns (pentru contcutoateebud):

Ori dai restart la router daca ai internet de la digi, ori descarci o aplicație "vpn" de pe magazin play sau app store care îti schimba ip-ul

| contcutoateebud explică (pentru king5151):

Mulțumesc mult frate! Ai Instagram sau ceva?

| contcutoateebud explică:

Ba c*aie ms mult fraților mi-ați fost de maree ajutor! happy