| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am contul de yahoo blocat, am tastat gresit parola de la mess de vreo 4 ori si imi da o eroare si un cod, asta s-a intamplat acum 3 saptamani.Am incercat sa ma loghez pe mail dar nu ma lasa imi cere sa raspund la intrebarile secrete si nu le mai stiu ca am facut acum 4 ani contul, la inceput mi-a spus sa astept 48 de ore sa se deblocheze dar tot nu sa deblocat. daca nu il activez se poate sterge automat din baza de date yahoo? am multe iduri si nu as vrea sa-l pierd, intrebare mea este:cum pot debloca contul yahoo, sau sa ii schimb intrebarile de securitate tinand cont ca nu le mai stiu, poate stie cineva vreun program de deblocat, sau sa schimb intrebarile alea, FUNDA

Răspuns Câştigător
| underground05 a răspuns:

Informativ, conturile yahoo nu se blocheaza ci sunt facute sa se blocheze cu posibilitatea de a fi reactivate doar pe baza acelor intrebari de securitate...e o masura de securitate impotriva fraudelor pe principiul stii intrebarile? e contul tau. Exact la fel ca si problema demagnetizarii cartelelor sim...doar cu buletinul iti putem da acelasi numar! sa-ti inregistreze sim-ul sa stie cine detine acel numar de telefon!